This is an example of a HTML caption with a link.

Lokalizacja

Miejscowość pretenduje do miana jednego z głównych wczasowisk na Wybrzeżu. Charakteryzuje ją klimat morski o leczniczych właściwościach, czysta woda i powietrze nasycone intensywnym zapachem jodu.

Władysławowo to jedno z najbardziej atrakcyjnych wczasowisk na polskim wybrzeżu. We Władysławowie< można liczyć na wiele atrakcji, chociażby przyjemne spacery piaszczystą plażą, do której prowadzi sosnowy las. Z plaży widać Przylądek Rozewie oraz zarys portu.

Centrum miasta wyznacza ulica Hallera, zamknięta od strony morza widocznym z daleka Domem Rybaka, budowanym w latach 1953 - 1957, obecnie stanowiącym siedzibę władz miejskich. Na pierwszym piętrze znajduje się ogólnie dostępna wystawa rzeźb znakomitego twórcy Leona Golli. Z wieży Domu Rybaka, będącej doskonałym miejscem orientacyjnym i punktem widokowym, można obejrzeć panoramę miasta, Zatokę Pucką, Bałtyk oraz cały Półwysep Helski. Dodatkową atrakcję stanowią okazjonalne wystawy, np. wystawa motyli.

Warte uwagi we Władysławowie:
  • pomniki Antoniego Abrahama, działacza kaszubskiego oraz Generała Józefa Hallera - odsłonięty w sierpniu 1995 roku (jego autorem jest artysta - rzeźbiarz Stanisław Szwechowicz)
  • przydrożne kapliczki z XIX i początków XX wieku;
  • Bulwar Nadmorski - wybudowano go dla ułatwienia dostępu do Jastrzębiej Góry. Drogę oddano do użytku w lipcu 1931 roku. Wykonana z kostki bazaltowej, pochodzącej z Wołynia, służy do dziś i podlega konserwatorowi zabytków. Turystom poleca się spacer tą trasą, gdyż po drodze napotkać mogą wiele niepowtarzalnych widoków i ciekawych miejsc.

    Zapraszamy gorąco do odwiedzenia i poznania naszego pieknego miasta.